BIO KINTSUGI REPAIR KIT MANUAL

Każdy z nas będzie miał coś drogiego w swoim życiu, ale w każdym wypadku jest prawdopodobne, aby zniszczyć to piękno. Zapewniamy biologiczny proces naprawy kintsugi, aby kontynuować to piękno, ale także pewne filozoficzne przemyślenia.
Odnajdywanie siły w niedoskonałości.

Drodzy miłośnicy Kintsugi:

KINTSUGI ("złota stolarka"), to japońska sztuka naprawiania potłuczonej ceramiki za pomocą lakieru oprószonego lub zmieszanego ze sproszkowanym złotem. Jako filozofia traktuje ona pęknięcie i naprawę jako część historii przedmiotu, a nie coś do ukrycia.
Kintsugi wywodzi się również z japońskiego Mottainai', słowa wyrażającego uczucie żalu, gdy coś się zmarnuje. Wady są tym, co czyni go pięknym. Pielęgnuj przedmioty, które kiedyś ceniłeś i niech te wspomnienia trwają wiecznie.
Dołącz do naszej ekskluzywnej internetowej Akademii Kintsugi już teraz, aby dowiedzieć się więcej o historii i filozofii Kintsugi oraz różnych technikach naprawy, a wszystko to w zaciszu własnego domu. Naprawmy te niedoskonałości razem, aby stać się doskonałym.
ODNAJDYWANIE SIŁY W NIEDOSKONAŁOŚCI

INSTRUKCJAQ

Przed użyciem zapoznaj się z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa na stronie 7.
Wykonaj 10 prostych kroków poniżej, aby wykonać idealnie niedoskonały:

KROK I - PRZYGOTOWANIE

Zeszlifuj papierem ściernym ostre krawędzie po obu stronach wszystkich elementów. Ale uwaga, musimy zachować bardziej chropowatą powierzchnię, aby klej Bio-glue miał lepszą przyczepność.

KROK II - UŁOŻENIE ELEMENTÓW

Po szlifowaniu ułóż wszystkie elementy w kolejności napraw i upewnij się, że są czyste, suche, wolne od kurzu i tłuszczu. Dzięki temu klej Bio-glue będzie lepiej przylegał.

KROK III - CEROWANIE

Otwórz strzykawkę, delikatnie naciśnij fader, wyciśnij klej na rozkładaną nasadkę mieszającą (upewnij się, że ilość wyciskania niezależnych składników AB jest taka sama), weź odpowiednią ilość złotego proszku i dobrze wymieszaj z klejem. Przed ponownym założeniem nasadki wytrzyj nadmiar kleju i wyczyść dyszę strzykawki.

WSKAZÓWKI LOVEKINTSUGI:

- Dokładnie wymieszana mieszanka twardnieje w ciągu 4-6 minut, więc każda operacja nie powinna przekraczać tego czasu.
- Zbyt duża ilość tonera może spowodować, że mieszanina będzie zbyt sucha i zmniejszy siłę wiązania.

KROK IV

Używając jedynie patyczka do mieszania zamiast pędzelka, nałóż cienką, jednolitą warstwę mieszanki Bio-glue na jedną stronę pęknięcia.

KROK V

Odczekaj 30 sekund, aby Bio-glue mógł dobrze przylegać do szorstkiej powierzchni pęknięcia i delikatnie dociśnij obie części do siebie. Trzymaj przez około 4 minuty, aż klej będzie suchy, ale nadal lepki.

KROK VI

Teraz użyj pędzla do lekkiego nałożenia warstwy złotego pyłu na wciąż lepką mieszankę Bio-glue, aby uzyskać bardziej realistyczne złote wykończenie.
Powtarzając powyższą metodę, każdy kawałek klejenia wymaga ponownego zmieszania Bio-kleju i złotego proszku.

KROK VII

Gdy są kawałki, których nie da się znaleźć lub nie da się ich przykleić, odetnij mały kawałek szpachlówki epoksydowej i ugniataj ją dobrze, aby oba składniki zostały w pełni wymieszane i zmieniły kolor na szary.

KROK VIII

Wielokrotnie porównaj wielkość brakującej części, weź odpowiednią ilość szarej mieszanki i wypełnij. Po 30 minutach możesz dodać cienką warstwę mieszanki Bio-glue, tak aby cała pasta była pokryta. Następnie nałóż złoty pył za pomocą pędzelka, aby dodać złoty efekt.

  WSKAZÓWKI LOVEKINTSUGI:

  Po pełnym ugnieceniu, szara mieszanka wysycha w ciągu 10 min.

  KROK IX - CZYSZCZENIE

  Kiedy twój złamany przedmiot jest już w pełni naprawiony, możesz użyć dłuta do drewna, aby usunąć rozlany płyn, pozostałości lub niepożądane linie.

  KROK X

  Po 5-6 godzinach możesz ostrożnie wyczyścić przedmiot za pomocą miękkiej gąbki i wody z mydłem. Bio-glue w pełni stwardnieje po 48 godzinach i jest teraz bezpieczny dla żywności i nadaje się do mycia w zmywarce.

  • WSKAZÓWKI LOVEKINTSUGI:

   Nigdy nie używaj szorstkiej strony gąbki, ponieważ uszkodzi ona powierzchnię złotej warstwy.

  • - Upewnij się, że nosisz biodegradowalne rękawice, które zapewniamy i zabezpiecz swój stół roboczy.
   - Dzieci muszą być zawsze pod nadzorem dorosłych, aby używać zestawu LOVEKINTSUG.
   - Nie używaj w temperaturze poniżej 10℃ i przechowuj w suchym, chłodnym i niezamarzającym miejscu.
   - Okres przydatności: Bio-glue i szpachlówka epoksydowa po otwarciu mogą być przechowywane przez 6 miesięcy w odpowiednim środowisku.
   - W przypadku kontaktu z oczami, natychmiast przemyć dużą ilością wody i skonsultować się z lekarzem.
   - Nie należy połykać żadnego produktu z tego zestawu. W przypadku połknięcia należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc lekarską.

   Żywica Bio LOVEKINTSUGI
   Bio-2 składnikowa żywica epoksydowa pozyskiwana z orzechów nerkowca, przezroczysta, szybkoschnąca, wysokiej jakości, może być stosowana do wodoodpornego klejenia drewna, metalu, ceramiki, szkła, betonu i kamieni szlachetnych.
   Uwaga, może zawierać drobne cząstki orzechów.

  • Szpachla epoksydowa
   Szybkoschnąca, super mocna 2 składnikowa masa do ugniatania. Stosowana do uzupełniania brakujących elementów.
   Proszek miki premium
   Wszystkie proszki miki to mika kosmetyczna klasy premium. Nie wdychać. Zapewnić odpowiednią wentylację. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Unikać kontaktu z oczami i skórą. W przypadku kontaktu z oczami, natychmiast przepłukać dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. W przypadku połknięcia natychmiast zasięgnąć porady lekarza.

  • Akcesoria ulegające biodegradacji
   Wszystkie oferowane przez nas akcesoria są degradowalne ekologicznie, w tym: 4*Bio jednorazowe pałeczki do mieszania, kompostowalne pokrywki do mieszania, biodegradowalne rękawice, Lniana torba prezentowa.
   Wszystkie są degradowalne i nie powodują żadnych szkód dla środowiska, prosimy o przyłączenie się do nas w propagowaniu działań wolnych od zanieczyszczeń i wnoszeniu wkładu w ochronę środowiska.
   Uwaga

   Informacje zawarte w tym dokumencie są oparte na szeroko zakrojonych badaniach i doświadczeniach praktycznych. Ze względu na różne środowiska pracy i/lub szeroki zakres materiałów, z którymi można pracować, nie możemy ponosić odpowiedzialności za osiągnięte wyniki i/lub jakiekolwiek szkody lub obrażenia spowodowane użyciem naszych produktów. Jeśli masz jakieś sugestie lub pytania, chętnie pomożemy.