BIO KINTSUGI TAMIR SETI KILAVUZU

Her birimizin hayatında değerli bir şey vardır, ancak herhangi bir kazada bu güzelliğin yok olması muhtemeldir. Bu güzelliği devam ettirmek için biyolojik kintsugi onarım sürecini ve aynı zamanda bazı felsefi düşünceleri sağlıyoruz.
Kusurlulukta güç bulmak.

Sevgili Kintsugi Severler:

KINTSUGI ("altın doğrama"), Japonların kırık çömlekleri toz haline getirilmiş veya altınla karıştırılmış cila ile tamir etme sanatıdır. Bir felsefe olarak, kırılma ve onarımı gizlenmesi gereken bir şey olarak değil, bir nesnenin tarihinin bir parçası olarak ele alır.
Kintsugi aynı zamanda, bir şey ziyan olduğunda duyulan pişmanlığı ifade eden Japonca Mottainai' kelimesinden doğmuştur. Onu güzel yapan kusurlarıdır. Bir zamanlar değer verdiğiniz nesnelere değer verin ve bu anıların sonsuza dek sürmesine izin verin.
Kintsugi'nin tarihi, felsefesi ve farklı onarım teknikleri hakkında evinizin rahatlığında daha fazla bilgi edinmek için özel çevrimiçi Kintsugi Akademimize şimdi katılın. Mükemmel olmak için bu kusurları birlikte onaralım.
KUSURDA GÜÇ BULMAK

TALİMATQ

Lütfen kullanmadan önce sayfa 7'deki güvenlik bilgilerini okuyun.
Mükemmel bir şekilde kusurlu hale getirmek için aşağıdaki 10 kolay adımı izleyin:

ADIM I - HAZIRLIK

Tüm parçaların her iki tarafındaki keskin kenarları zımpara kağıdı ile zımparalayın. Ancak dikkat edin, Biyo-yapıştırıcının daha iyi tutunmasını sağlamak için daha pürüzlü yüzeyi tutmamız gerekir.

ADIM II - PARÇALARI DÜZENLEYİN

Zımparaladıktan sonra, tüm parçaları onarım sırasına göre düzenleyin ve temiz, kuru ve toz ve yağdan arındırılmış olduklarından emin olun. Biyo-yapıştırıcının daha iyi yapışmasını sağlar.

ADIM III - ONARIM

Şırıngayı açın, fader'a hafifçe bastırın, ayrıştırılabilir karıştırma kapağındaki tutkalı sıkın (bağımsız AB bileşenlerinin ekstrüzyon miktarının aynı olduğundan emin olun), uygun miktarda altın tozu alın ve tutkalla iyice karıştırın. Kapağı tekrar takmadan önce, fazla tutkalı silin ve şırınganın ağzını temizleyin.

LOVEKINTSUGI IPUÇLARI:

- İyice karıştırılan karışım 4-6 dakika içinde sertleşir, bu nedenle her işlem bu süreyi aşmamalıdır.
- Çok fazla toner karışımı çok kuru hale getirebilir ve bağlanma gücünü azaltabilir.

ADIM IV

Fırça yerine sadece bir karıştırma çubuğu kullanarak, çatlağın bir tarafına ince, homojen bir Bio-tutkal karışımı tabakası uygulayın.

ADIM V

Bio-yapıştırıcının pürüzlü çatlak yüzeye iyice yapışabilmesi için 30 saniye bekleyin ve iki parçayı birbirine hafifçe bastırın. Tutkal kuruyana ancak hala yapışkan olana kadar yaklaşık 4 dakika bekleyin.

ALTINCI ADIM

Şimdi daha gerçekçi bir altın kaplama için hala yapışkan olan Biyo-tutkal karışımının üzerine hafifçe bir altın tozu tabakası uygulamak için bir fırça kullanın.
Yukarıdaki yöntemi tekrarlayarak, her bir yapıştırma parçası için Biyo-tutkal ve altın tozunun yeniden karıştırılması gerekir.

ADIM VII

Bulunamayan veya yapıştırılamayan parçalar olduğunda, küçük bir parça epoksi macun kesin ve iki bileşenin tamamen karışması ve griye dönmesi için iyice yoğurun.

ADIM VIII

Eksik parçanın boyutunu tekrar tekrar karşılaştırın, uygun miktarda gri karışım alın ve doldurun. 30 dakika sonra, tüm macun kaplanacak şekilde ince bir tabaka Bio-tutkal karışımı ekleyebilirsiniz. Ardından altın efekti eklemek için bir fırça ile altın tozu uygulayın.

  LOVEKINTSUGI IPUÇLARI:

  Tamamen yoğrulduktan sonra gri karışım 10 dakika içinde kurur.

  ADIM IX - TEMİZLİK

  Kırık nesneniz tamamen onarıldıktan sonra döküntüleri, kalıntıları veya istenmeyen çizgileri gidermek için ahşap keskiyi kullanabilirsiniz.

  ADIM X

  5-6 saat sonra nesneyi yumuşak bir sünger ve sabunlu suyla dikkatlice temizleyebilirsiniz. Bio-yapıştırıcı 48 saat sonra tamamen sertleşecektir ve artık gıdaya ve bulaşık makinesine dayanıklıdır.

  • LOVEKINTSUGI IPUÇLARI:

   Altın katman yüzeyine zarar vereceğinden asla süngerin sert tarafını kullanmayın.

  • - Sağladığımız biyolojik olarak parçalanabilen eldivenleri giydiğinizden ve çalışma tezgahınızı koruduğunuzdan emin olun.
   - LOVEKINTSUG kitini kullanmak için çocuklar her zaman yetişkin gözetiminde olmalıdır.
   - 10°C'nin altındaki sıcaklıklarda kullanmayın ve kuru, serin ve donmayan bir yerde saklayın.
   - Raf ömrü: Biyo-yapıştırıcı ve epoksi macun açıldıktan sonra uygun bir ortamda 6 ay saklanabilir.
   - Göz ile teması halinde derhal bol su ile yıkayınız ve doktora başvurunuz.
   - Bu kitin içindeki hiçbir ürünü yutmayınız. Yutulması halinde derhal tıbbi yardım alın.
   LOVEKINTSUGI Bio Resin
   A bio-2-component epoxy resin extracted from cashew nuts, transparent, quick-drying, high quality, can be used for waterproof bonding of wood, metal, ceramics, glass, concrete and gemstones.
   Dikkat, ince fındık parçacıkları içerebilir.

  • Epoksi macun
   Hızlı kuruyan, süper güçlü 2 bileşenli yoğurma kütlesi. Eksik parçayı doldurmak için kullanılır.
   Premium mika tozu
   Tüm mika tozları birinci sınıf kozmetik sınıfı mikadır. Solumayın. Yeterli havalandırma sağlayın. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayın. Göz ve cilt temasından kaçının. Göz ile teması halinde derhal bol su ile yıkayın ve tıbbi yardım alın. Yutulması halinde derhal tıbbi yardım alın.

  • Biodegradable accessories
   All the accessories we offer are environmentally degradable, including: 4*Bio disposable mixing sticks, compostable mixing lids, biodegradable gloves, Linen gift bag.
   All are degradable and will not cause any harm to the environment, please join us in advocating pollution-free operations and making contributions to protecting the environment.
   Caution
   The information in this document is based on extensive research and practical experiences. Due to different working environments and/or the broad range of materials you can work with, we cannot be held responsible for achieved results and/ or any damage or injury caused by using our products. If you have any suggestions or questions, we are happy to assist you.